Otyłość osób młodych – co robić?

Kiedy możemy mówić o nadwadze dziecka?

Okres do ok. 19 r.ż. charakteryzuje się intensywnym wzrostem. Jest to również okres, podczas którego ciało młodego człowieka „przygotowuje się” do tego, by prawidłowo wejść w dorosłość. Interesujący jest fakt, że każde dziecko dorasta w swoim indywidualnym tempie. Jedni są wyżsi, drudzy niżsi. Jedni rosną szybciej, drudzy wolniej. Mogłoby się wydawać, że problem otyłości nie dotyczy dzieci, a jest wręcz przeciwnie – nadmierna masa ciała nie może być bagatelizowana.

U dorosłych, aby ocenić czy masa ciała jest prawidłowa posługujemy się wskaźnikiem BMI. BMI>25 wskazuje na nadwagę, a BMI>30 wskazuje na otyłość. U dzieci do tego celu służą siatki centylowe. Zostały one opracowane poprzez zmierzenie osób z każdej grupy wiekowej i przedstawiają przekrój społeczeństwa. Dzięki nim możemy odczytać jak dana osoba wypada na tle innych osób w tym samym wieku. Granice nadwagi oraz otyłości zostały oszacowane metodami statystycznymi i zostały oznaczone na poniższych siatkach pogrubionymi liniami1.

http://www.czd.pl/images/stories/promocja_zdrowia/Centyle_BMI_ch%C5%82opcow_w_wieku_3_18_lat.jpg

Przykład:
Adaś ma 11 lat, 150 cm wzrostu i waży 55 kg (BMI=22). Jeżeli naniesiemy jego BMI na siatkę, znajdzie się ono na ok. 85 centylu. Oznacza to, że jego BMI jest większe, niż  u 85% rówieśników, a mniejsze tylko od 15%.

Jeżeli spojrzymy na historię pomiarów Adasia zauważymy, że do 8 r.ż. BMI wzrastało „w swoim tempie”, a następnie masa ciała (a właściwie stosunek masy do wzrostu) zaczęła rosnąć szybciej. Być może było to związane z naturalnym wzrostem, ale również mogło świadczyć o rozpoczynającej się nadwadze. Gdyby wtedy zostały podjęte odpowiednie kroki istnieje szansa, że nadwaga nie rozwinęłaby się w ogóle.

Czy odchudzanie dziecka jest bezpieczne?

Oczywiście, najlepiej byłoby gdyby masa ciała była prawidłowa. Wtedy redukcja tkanki tłuszczowej nie byłaby konieczna. Warto jednak wiedzieć, że otyłość jest stanem niebezpiecznym dla zdrowia i należy się jej pozbyć. Otyłość sprzyja wystąpieniu wielu chorób zarówno przed 18 r.ż., jak i w życiu dorosłym2,3. Przeglądając zalecenia Europejskiego Towarzystwa Endokrynologicznego i Europejskiego Towarzystwa Pediatrycznego, znajdziemy dokładne zalecenia jak przeprowadzić zdrową redukcję masy ciała. Innymi słowy, nie ma przeciwwskazań do odchudzania, jeżeli zostanie ono przeprowadzone w sposób bezpieczny4.

Nawyki sprzyjające odchudzaniu

Redukcja masy ciała powinna opierać się przede wszystkim o zmianę nawyków, a nie ograniczanie jedzenia (a już tym bardziej głodzenie). Powinniśmy młodemu człowieku wskazywać właściwą drogę i w każdy możliwy sposób zachęcać do aktywności fizycznej. Pamiętajmy, że potrzeby na składniki odżywcze dalej pozostają stosunkowo wysokie, szczególnie jeżeli chodzi o wapń i fosfor5.

Co jest ważniejsze?

Przedstawione powyżej nawyki wskazują prawidłowy kształt diety dziecka. Aby skuteczniej leczyć otyłość, warto się zastanowić nad tym, co ją spowodowało. Znalezienie, a następnie zmiana kilku kluczowych zachowań może nas doprowadzić do sukcesu.  

Przykład:
Nadwaga u Adasia może wynikać z faktu, że codziennie wypija szklankę coli. Czasami sięgnie po sok, ale wody nie pije wcale. Mówi, że woda jest „bez smaku” i nie będzie jej pił. Adaś w ten sposób nadprogramowo dostarcza ok. 100 kcal dziennie. Po paru miesiącach nadprogramowe kalorie doprowadziły do nadwagi. 

W tym wypadku zamiana coli na wodę lub inny bezkaloryczny napój powinna być jedną z pierwszych zmian. Jednak nie będzie sprawą priorytetową dla innej osoby, której nadwaga wynika z dużego spożycia słodyczy lub częstej wizyty w fast-foodach2.

Ile powinno trwać odchudzanie?

Odchudzanie powinno być procesem długotrwałym, a zmiana nawyków wprowadzona na stałe. Od dzieci oraz osób w okresie dojrzewania oczekujemy, że w miarę upływu czasu będą oni przybierać na masie. Jest to jak najbardziej właściwe i zdrowe. Jeżeli dzieci i osoby dorastające nie przybierają na masie to tak naprawdę tracą masę ciała7. Dlatego też pożądane będzie, jeżeli uda się utrzymać masę ciała (lub niewielkie zmniejszenie) wystarczająco długo, by nie wskazywała ona otyłość.  

Odchudzając młodego człowieka musimy brać pod uwagę, że jest on w okresie wzrostu i sukcesywnie jego masa ciała będzie się zwiększać. Powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na ilość tkanki tłuszczowej oraz „pozycję” na siatce centylowej8. Oczekiwanie dużych spadków wagi nie będzie do końca właściwe. 

O ile „nowe” nawyki żywieniowe powinny być wdrożone na stałe, na efekty prawdopodobnie trzeba będzie poczekać kilka lub kilkanaście miesięcy. Warto zaznaczyć, że skuteczność procesu zależy w dużej mierze od rodziców. To oni jako osoby najbliższe młodemu człowiekowi mają bezpośredni wpływ na to Co? Kiedy? i Jak je?9.

Co może utrudniać odchudzanie?

Dzieci (szczególnie młodsze) intuicyjnie bardziej preferują produkty, które są słodkie, słone oraz gęste energetycznie (tzw. kaloryczne). Są również niechętnie nastawione do produktów gorzkich i kwaśnych. Cały szkopuł w tym, że produkty, które sprzyjają utrzymaniu prawidłowej masy ciała, nie są ani słodkie, ani słone, ani gęste energetycznie. Dodatkowo część warzyw i owoców może być po prostu dla nich nieznana – no bo kto to widział, żeby jedzenie było kolorowe. Przywiązanie dzieci do smaku słodkiego wynika z faktu, iż jest to pierwszy smak, który poznały w swoim życiu. Produkty niesłodkie odbierane jako „inne”2.

Przywiązanie do smaku słodkiego jest niewątpliwie elementem, z którym należy się uporać. Można to zrobić poprzez zapoznawanie dziecka z różnymi „nowymi” produktami. Dobrze sprawdzi się zwiększenie spożycia owoców (lub dodawanie ich do potraw). Owoce oprócz tego, że są słodkie to zawierają dużo błonnika, witamin i składników mineralnych.

Podsumowanie

Nie każde dziecko trzeba odchudzać, ale wszystkim na dobre wyjdzie zbliżenie się do prawidłowej diety oraz zmniejszenie spożycia produktów bogatych w cukier (głównie napoje gazowane, nabiał słodzony cukrem, słodzone płatki, słodycze itd.). Warto kontrolnie raz w roku sprawdzić masę ciała dziecka i umiejscowić ją na siatkach centylowych. W niektórych przypadkach może być wymagane zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej poprzez zmianę nawyków żywieniowych oraz zwiększenie codziennej aktywności fizycznej.

Źródła

 1. Kułaga Z i wsp.: Siatki centylowe wysokości, masy ciała i wskaźnika masy ciała dzieci i młodzieży w Polsce–wyniki badania OLAF. Standardy Medyczne. Pediatria, 2010, 7: 690-700.
 2. Fidler Mis N i wsp.: Sugar in Infants, Children and Adolescents: A Position Paper of the European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition Committee on Nutrition. J Pediatr Gastroenterol Nutr. 2017;65(6):681–696.
 3. Gawlik, A. i wsp.: Powikłania otyłości u dzieci i młodzieży. Endokrynologia, Otyłość i Zaburzenia Przemiany Materii. 2009;5(1), 19-27.
 4. Styne DM i wsp.: Pediatric Obesity—Assessment, Treatment, and Prevention: An Endocrine Society Clinical Practice Guideline. J Clin Endocrinol Metab. 2017 Mar 1; 102(3): 709–757.
 5. Jarosz M: Normy żywienia dla populacji Polski. Instytut Żywności i Żywienia, 2017. 
 6. Piramida zdrowego żywienia i stylu życia dzieci i młodzieży. Narodowe Centrum Edukacji żywieniowej.
 7. Bouma S: Diagnosing Pediatric Malnutrition: Paradigm Shifts of Etiology-Related Definitions and Appraisal of the Indicators. Nutr Clin Pract. 2017;32(1):52–67.
 8. Lobstein T i wsp.: Child and adolescent obesity: part of a bigger picture. Lancet. 2015;385(9986):2510–2520.
 9. Boutelle KN i wsp.: Effect of Attendance of the Child on Body Weight, Energy Intake, and Physical Activity in Childhood Obesity Treatment: A Randomized Clinical Trial. JAMA Pediatr. 2017;171(7):622–628

22 myśli na “Otyłość osób młodych – co robić?”

 1. עו״ד מורן לביאד, מוסמכת לעריכת דין משנת 2008, בעלת
  משרד לדיני משפחה, מתמחה בגישור וניהול משברים במשפחה.
  עו״ד מורן לביאד, פיתחה את מודל הגישור האימוני ומוסמכת לעריכת ייפוי כח מתמשך.
  החלטת להחליף את השיש באמבטיה,
  לרענן את המטבח או לשדרג את מראה גרם המדרגות.
  מרפאות ד״ר דוידסון מתמקצעים בטיפולי אסתטיקה לא פולשניים בהזדקנות
  העור להשגת מראה צעיר, רענן וטבעי.
  קורס לימודי אסתטיקה המיועד לרופאים (בלבד) המעוניינים להרחיב את אופקיהם בתחום הרפואה האסתטית.
  ניסים שגב מוסיקה לאירועים-,
  dj בתחום האירועים באהבה גדולה למוסיקה
  כבר יותר מ- 20′ שנה קריאת קהל מעולה, מגוון רחב של
  מוסיקה . מגוון רחב של צעצועי מין למכירה שיתאימו לגברים, נשים וזוגות.
  אתר המרכז מגוון צעצועי מין הנפוצים והמוכרים ביותר מכל העולם.
  מכוני ספא מפנקים באיזור המרכז מציעים
  מסלולי עיסוי אירוטי. יש לדבר מראש עם המעסה לגבי
  סוג העיסוי הרצוי לכם, כך שהמעסה
  יוכל לדעת באיזהו שיטת עיסוי עליו
  או עליה לנקוט. הקניית קריאה באמצעות שיטת „5 דקות ביום” המעניקה פתרונות יישומיים ויעילים לבעיית הקושי בקריאה ובהבנת הנקרא, באופן חדשני ומהיר של לימוד קריאה, המותאם לילדים, נערים ומבוגרים,
  כאחד.

 2. כל אחד יכול למצוא בדירות דיסקרטיות ברחובות את מבוקשו ולהשתמש
  בהן לבילוי חשאי. דירות דיסקרטיות ברחובות משמשות את עובדי
  המרכז הרפואי קפלן ואת נציגי מפעלי התעשייה.
  נתקלת בפורטלים שמפרסמים דירות דיסקרטיות אבל
  כל הטלפונים לא מעודכנים? במאגר, דירות חדר דיסקרטיות המיועדות לזוגות, דירות בנות מספר חדרים
  המיועדות לצרכי אירוח משותף של מספר זוגות או אחרים ודירות יוקרה מפנקות במיוחד המיועדות גם לצרכי אירוח מסיבות פרטיות
  ברמה הגבוהה ביותר. כניסה
  וחניה פרטית. אם אתם כזוג מחפשים מלון או חדרים לפי שעה בבאר שבע הגעתם למקום הנכון.
  כשאתם מתעניינים לגבי עיסוי בחיפה והסביבה , דעו כי פתוחות בפניכם שתי
  אפשרויות עיקריות: עיסוי בחיפה והסביבה המתבצע בבית הפרטי שלכם או
  עיסוי בחולון המתבצע בקליניקה
  פרטית. מרגוע לנפש: מעבר ליתרונות הפיזיים המובהקים,
  שווה לדעת שלעשות עיסוי ארוטי בנתניה זאת גם דרך נפלאה ובטוחה להרגיע את
  הנפש שגם היא מתעייפת ונשחק בשגרה.

  מרגוע לנפש: מעבר ליתרונות הפיזיים המובהקים, שווה לדעת שלעשות עיסוי ארוטי
  בחדרה זאת גם דרך נפלאה ובטוחה להרגיע את הנפש
  שגם היא מתעייפת ונשחק בשגרה.
  העיסוי התאילנדי בחדרה – הינו עיסוי ביבש
  שמתבצע לרוב על המזרון (אפשר גם על מיטת
  טיפולים) . במסגרת סל טיפולים מגוון, כל אחד ואחת
  מתושבי חיפה והקריות יוכלו למצוא לעצמו טיפול אליו הם מתחברים.

 3. ליטוף – העברת ידי המעסה בתנועות עדינות על האזור המיועד.
  אורך העיסוי. עיסוי מקצועי שניתן על ידי
  מעסה מקצועי יכול להינתן לכם בשלושה אורכים
  שונים: חצי שעה, 50 דקות או עיסוי של שעה וחצי.
  מסאג׳ מקצועי בחיפה והסביבה הוא הליך מונע או טיפולי המאפשר לנרמל את
  התפקודים הטבעיים של גוף האדם.
  תוכלו לראות ספורטאים רבים העוברים מסאג׳
  מקצועי בחיפה והסביבה אחד או יותר במהלך השבוע בהתאם לתחום בו הם עוסקים ולמאמץ הגופני שלהם.

  הכישורים הנדרשים ממעסה מקצועי הם קצת מעבר
  למריחת שמן על גוף המטופל. עיסוי קלאסי
  בקרית שמונה/נהריה כללי הוא עיסוי גוף מלא.
  בקליניקה פרטית או בבית הפרטי בקרית שמונה/נהריה – היכן מומלץ העיסוי?

  העיסויים מפנקים בקרית שמונה/נהריה הפכו לאטרקציה
  המרכזית בימי הפינוק השונים, אך כדאי
  לזכור כי מטרת העל של העיסוי מפנק
  היא לייצר שלווה ורוגע. העיר שוכנת בצפון הנגב, בבקעת באר שבע ומכונה „בירת הנגב והדרום” בשל היותה העיר המרכזית והגדולה ביותר באזור.
  באר שבע היא אחת הערים הגדולות בארץ, והיא העיר הגדולה,
  המרכזית והמפותחת ביותר באזור הדרום.

 4. גם משחרר וגם מפנק במיוחד. עיסוי
  ארוטי. מגוון סרטי סקס מיוחדים הכוללים עיסוי סקסי וארוטי מפנק במיוחד שגורם לטירוף חושים ואורגזמות יוצאות דופן.
  ובכן, זאת שאלה מצוינת ורבים
  שמחפשים עיסוי ארוטי בראש העין כלל לא מודעים ליתרונות הרבים של טכניקת הטיפול הזו.
  עיסוי טנטרי יכול להיות מיני ולעורר עונג אם זאת כוונת הריפוי שאליה כיוונת
  אך זה גם יכול להיות גם הזרמת אנרגיה, עזרה
  בלימוד מהי התמרה של אנרגיה והבנה מהו מגע נוכח.
  אבל אם אתם לא מכירים אף אחד בעיר, יש לכם נערות ליווי.
  כל אלה תורמים להפחתת הסיכון
  למחלות אצל אותם אנשים ואלה של מחכים שהגוף שלהם יאותת להם אף עושים טיפול קבוע
  לעתים קרובות. כל אלה מבטיחים טיפול מפנק של ניקוי וחידוש שכל ספה חייבת לעבור.
  טיפול בשדה פולסים אלקטרומגנטיים PEMF בשילוב עיסוי מקצועי מסורתי.

  טיפול בבעיות רפואיות וגם הנאה משעה של פינוק, זהו חלק ניכר
  מנפלאות העיסוי. מטרת העיסוי היא לשפר את הגמישות של המטופל, להגדיל
  משמעותית את טווח התנועה שלו ולהביא להקלה זמנית בכאבים.
  על מנת שתצאו נשכרים מהעיסוי, המעסה חייב להכיר אתכם וכמה שיותר טוב (או יותר
  נכון: את גופכם). טוב זה ממש
  לא נכון! לירן קלין ניקוי ספות מנקים היום בטכנולוגיה של המחר בלירן קלין בעלי צוותים וותיקים ומקצועיים המשתמשים בטכניקות חדשניות, מכונות מתקדמות ובחומרים הכי איכותיים ואקולוגים.

 5. אתם מוזמנים לפנות אל המטפלים ישירות על ידי לחיצה
  על הדף האישי שלהם. הוא עשיר במגוון של עבודות גוף, הודות לחיצה ולחץ שונים
  על נקודות דיקור, מתיחות והתפתלות
  שונות. הנערות יודעות לפנות גברים בעיסויי גוף, זהו חלק מהשירות.
  המעסות המקצועיות שלנו יודעות
  איך לפנק את הגברים בעיסוי מענג המשחרר את כל השרירים וכולל גם הרפייה מלאה.

  לפני שאתם מתאמים עיסוי באזור חיפה, כדאי לבדוק אל מול
  המעסה עד כמה הוא מנוסה בעיסוי
  אותו אתם רוצים לקבל. זוהי עובדה ידועה ולכן, זוגות באים לקבל טיפול
  של עיסוי מפנק באשדוד/אשקלון , או בכל אזור אחר בארץ תוכלו
  לבחור את המעסה על פי האזור שבו אתם גרים.
  העיסוי כולל טיפול בגוף ובשרירים, התמקדות בחלקים מסוימים
  והנעות על ידי לחיצות, חימומים ועוד.
  המעסה תגיע עם הציוד המקצועי שלה כגון מיטת
  עיסוי, שמנים, מגבות נקיות ותבצע בכם טיפול מפנק שכאשר הוא יסתיים תחושו
  קלים כנוצה, חיוניים ומלאים אנרגיות מחודשות.

  ישנם אנשים שלא מרגישים בנוח שבן המין
  השני נוגע בהם, כך שחשוב לתאם מראש עם מכון העיסוי
  מפנק בבאר שבע את מין המעסה.
  הם יכולים להשתמש באתר על מנת לבחור
  עיסוי מבין שורה ארוכה של טיפולים ולבדוק
  את ההבדלים ביניהם.

 6. תמהר כי זה הזמן שלכם לבחור נערת ליווי שתספק לכם את העיסוי שתמיד חלמתם עליו.נערות ליווי בגבעתיים כי
  מגיע לכם לקבל פעם אחת עיסוי מקצועי שיבוצע על ידי נערת ליווי המגיעה עם
  תעודות ורזומה עשיר מאחוריה. תהליך העיסוי המרכזי מתבצע עם או
  בלי שמנים, כאשר עיסוי ללא שמנים יתבצע בתנועות חיכוך, הרעדה והקשה על
  ידי קצות האצבעות בלבד, בלחץ משתנה
  בהתאם לאזורים שונים בפנים
  ובהתאם לרגישות העור. לא ניתן
  לקבוע מראש כמה עולה עיסוי בפתח-תקוה, זאת מאחר וכל עיסוי בפתח-תקוה מבוסס על
  טכניקה אחרת ואורכו משתנה. כנראה שמרבית האנשים ששומעים
  את המילה „עיסוי מפנק”, מעלים בדעתם אירוע מיוחד המצדיק חגיגה מפנקת
  במכון עיסויים בהרצליה. בדירות דיסקרטיות
  בצפון ישנה בדרך כלל חנייה אחורית אשר מאפשרת
  לכם להחנות את הרכב הרחק מעין הציבור; ואתם יכולים לעלות
  בבטחה ובדיסקרטיות לבחורה שתמתין לכם
  לטיפול מפנק ואיכותי . אם יש לחברה היקרה שלך יום הולדת בקרוב או שסתם תרצי להפתיע אותה מכל סיבה אחרת תוכלי בשמחה
  לקחת אותה למכון הספא שלנו ולפנק אותם בעיסוי מקצועי ואיכותי.
  מסאז בתל אביב; התקשר עכשיו ; RELAX עיסוי מקצועי באווירה משפחתית.

 7. ניתן להתחיל את הטיפול בשיחה קצרה בין המטפל למטופל,
  כדי ליצור קרבה ולהעניק תחושת ביטחון למטופל.

  תוך כדי העיסוי המקצועי, המטפל מניח את האבנים
  באזורים שונים בגוף כמו עמוד השדרה,
  הבטן, החזה, הפנים, הגפיים וכפות הידיים והרגליים.
  במהלך עיסוי אבנים חמות המעסה מניח אבנים חלקות, שטוחות וחמות על אזורים ספציפיים לאורך הגוף.
  עיסוי באשקלון בסגנון אבנים חמות
  מעשיר את גופנו בחום, המייעל את פעילויות
  הטיפול והניקיון של מערכת החיסון.
  נערות ליווי הדבר המדהים ביותר זה לפגוש אנשים באמצע
  הדרך ולפעמים גם להגשים איתם את
  הפנטזיה הלוהטת ביותר. כן זה קורה כאן ועכשיו כשסקס אדיר מבין את המוטל עליו ומעניק לכם אפשרות לפגוש נערות ליווי מדהימות או דירות דיסקרטיות בסמוך
  לאזור המגורים שלכם. מהיום לא עוד נסיעות רחוקות, הכול
  קורה כאן ועכשיו, אתם נכנסים לפורטל ובוחרים עבורכם את הבילוי המושלם ביותר.
  נערת ליווי פרטית שמארחת בקליניקה פרטית יכולה להציע לך עולם ומלואו: החל מעיסוי חושני ומפנק ועד בילוי אינטימי אתה ואם תרצה – גם עם עוד חברה.
  מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי באשקלון בלבד לאורך כ-45 דקות
  ועד שעה, המחיר שתצטרכו לשלם יהיה נוח הרבה יותר ויהפוך את
  חווית העיסוי לנגישה גם לכם!
  ריפיון הגוף מגיע לאחר העיסוי באשקלון, אך לאורך העיסוי המטופל לעיתים ירגיש חוסר נוחות
  ומעט כאב בשל הלחיצות.

 8. יש שירותי ליווי המוצעים מדוגמניות יפהפהיות הנמשכים בין שעה לשעתיים ועד ללילה שלם
  ויכולים לכלול גם יציאה לאירוע.
  נערת ליווי בירושלים יודעת איך לפנק אתכן, להעניק לכם חום,
  יחס, כבוד וזיון של הלייף! שירותים שונים – כל
  נערת ליווי יכולה להציע שירותים
  מעט שונים מהאחרת, כך שלמי שיש בקשות נוספות,
  לצד השירותים הסטנדרטים, כדאי שישים דגש גם על הנושא הזה בהליך
  של בחירת הבחורה (או הבחור)
  לצורך המטרה. כל המודעות באתר זה אינן כוללות שירותי מין (סקס) והן מדברות על עיסוי בלבד.
  שירותי הליווי בפורטל המבוגרים 053000 מדברים
  על נערות ליווי להזמנה לביתכם / בית מלון בלבד ומסתמכים
  על כך שיש לכם מיקום בו תרצו לארח את נערת הליווי שתגיע אליכם.
  מנגד, כל עוד תקבלו עיסוי בבאר שבע בלבד לאורך כ-45 דקות ועד שעה, המחיר שתצטרכו לשלם יהיה נוח הרבה יותר ויהפוך את חווית העיסוי לנגישה גם לכם!
  נערת ליווי בירושלים יכולה להעביר לכם ערב בלתי נשכח, עם טעם של עוד.

 9. במהלך העיסוי נעשה שימוש בשמנים מיוחדים החיוניים לגוף שלנו ומסייעים
  בהרפיית השרירים והזנת הגוף.

  עיסוי בראשון יכול להקנות לכם הרבה מעבר לטיפול גופני ויתרונות לגוף אלא גם יתרונות לנפש.
  מחפש דירה דיסקרטית בראשון לציון?

  במידה ואינכם ספורטאים כדאי לקחת יום
  כיף בספא ראשון לציון לפחות פעם בחודש-חודשיים ולהשקיע קצת בעצמכם
  ובבריאות שלכם. כמו כן במידה ואתם מחפשים אחר
  אטרקציה מלהיבה בעת שאתם נופשים באזור תוכלו
  ליהנות מיום כיף במתחם הספא המומלץ שלנו בראשון לציון
  וליהנות לא רק מעיסוי מקצועי אלא
  מכל מתחמי הספא במקום. כיף ענק, שמומלץ מאוד
  גם לילדים ומשפחות. מסאז
  בראשון לציון נותן שירותי עיסוי על ידי אנשי מקצוע טובים מאוד.
  אתם לא המצאתם את זה, נערות ליווי מתורגלות מאוד באירועים
  עסקיים והן משתלבות שם כמו דג במים.
  זה בגלל שפאדיחה להזמין שירותי מין אל בית המלון;
  לא נעים כאשר הן נכנסות לקבלה ושואלים
  אותן לאיזה חדר ואז כולם רואים מי הזמין נערות ליווי.
  חדר הטיפולים אותו אני מנהלת נמצא בקאנטרי קלאב „גלי הדר”
  בראשון לציון.

 10. כאן בפורטל הבית שלנו תקבלו את כל היחס המועדף, את השירות הטוב ביותר את האחריות כי התמונות
  בהן צפיתן אמיתיות ואותנטיות- אחת יותר מהשנייה.
  כשתבחרו בדירה דיסקרטית בבאר שבע , תקבלו חוויה מושלמת
  הכוללת פינוקים ובחורה שתעניק לכם הגשמת פנטזיות לפי טעמכם ולפי הצרכים שלכם.
  בדירה הדיסקרטית הממוזגת והנקייה,
  תמצאו מיטת שינה ועיסויים מושלמת ונוחה.

  הדירות מושקעות בקפידה כדי לא להחסיר ממך
  דבר וליצור לך חוויה מושלמת בפרטיות ודיסקרטיות מוחלטת.
  הדירות נבחרו בקפידה על מנת לתת מענה לכל
  דרישות הלקוחות באשר הם. ולכן אנחנו ריכזו עבורכם באתר שלנו ואפליקציה את מיטב
  הדירות הדיסקרטיות שנבחרו על ידינו בקפידה תוך הקפדה על איכות ושירות
  מעולים. הן מקרינות חום משחרר מתוך
  גופן אל תוך גוף הגבר וגורמות לו
  לגירוי וריגוש נהדר אשר ממלא את המצברים.
  באופן כללי, ישנן נשים שמרגישות בנוח יותר להיות ביסטואציה של עיסוי אל מול אישה
  ולא אל מול גבר. פשוט לחצו על עיסוי בשרון והזמינו מהמטפלים המופיעים באתר.
  נכנסים לפורטל הבית שלנו, שמים את היד על המודעה השווה ביותר והנה,
  זה עומד לקרות גם לכם. כן, זה אפשרי וזה אפילו הכרחי,
  זה יכול לשנות לכם את החיים מהקצה אל הקצה ולכן אנו בפורטל הבית מזמינים אתכם להצטרף ללא חשש לשירות שיעשה סדר לא רק בחיי המין שלכם אלא הרבה מעבר לכך.

Dodaj komentarz